1
Kwi

Zmiany w egzaminach AdWords i Analytics

Edit: Żart Prima aprilisowy!

Jako trener AdWords mogę podzielić się z wami tą informacją jako pierwszy. Mianowicie od 1 kwietnia 2017 szykują się zmiany dotyczące egzaminów certyfikacyjnych AdWords i Analytics. Są one dosyć znaczące i wprowadzą rewolucję.

Zgodnie z informacjami od Google można spodziewać się:

  • innej formuły egzaminów,
  • zmiany puli pytań ze wszystkich dotychczasowych egzaminów,
  • dostępu do egzaminów z DoubleClick Search,
  • nowego egzaminu zaawansowanego z Analytics.

Jeśli chodzi o samo podejście do egzaminu to będzie ono możliwe tylko i wyłącznie  na terenie Campus Warsaw i innych biurach Google i będzie organizowane przez Google. Organizatorzy chcą, aby osoby zdające egzamin, robiły to same, bez pomocy osób trzecich czy przy użyciu źródeł pomocniczych.  Z dotychczasowych informacji wynika, że na egzaminie będzie obecna osoba nadzorująca oraz że podejście do egzaminu będzie możliwe raz w miesiącu.

Kolejną istotną zmianą wprowadzoną przez Google będzie punktacja egzaminu. Nie dowiemy się jak dotychczas jakie błędy popełniliśmy – dowiemy się jedynie czy zdaliśmy czy nie. Nie dowiemy się nawet ile procent uzyskaliśmy.

Moim zdaniem – bardzo fajna inicjatywa. Teraz certyfikat AdWords czy Analytics – po zmianach egzaminy staną się ekskluzywne a ich posiadacze będą pożądani na rynku pracy.

 

 

About tomek
Ninja i Specjalista SEM oraz Analizy Danych. Jeden z Certyfikowanych Trenerów Google AdWords (od 2013 roku). W branży e-commerce od 2008 roku. Na co dzień prowadzi i optymalizuje kampanie AdWords, analizuje statystyki Analytics by zapewnić swoim klientom najwyższy zwrot z inwestycji w reklamę. Prelengent (Internetowe Rewolucje Googla, Digital Day, WordCamp, #SEMkrk), Szkoleniowiec (między innymi Ministerstwo Cyfryzacji RP, Akademia Google Partners, Uniwersytet Shopera, PPNT Gdynia, Altkom Akademia). Prowadzi wykłady dotyczące e-commerce na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Szybki Kontakt

Adres

Kraków:

ul. Jana Kasprowicza 8A/4

31-523 Kraków

790 578 340

tomektrzoslo@gmail.com